Wizyta wolontariuszy II LO w DPS w Malborku
W dniu 21.04.2026 r. w ramach wolontariatu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Malborku.
Celem wizyty było spędzenie czasu z mieszkańcami Domu. Nasi wolontariusze, tym razem, z klas pierwszych (liczba osób chętnych na spotkanie była ograniczona) zorganizowali wspólne gry planszowe, bingo i kalambury.
Te cykliczne, wspólne spotkania naszej młodzieży z osobami starszymi uczą empatii, życzliwości, dają radość, wsparcie i są pewnego rodzaju wymianą doświadczeń życiowych. Każda ze stron otrzymuje coś ważnego. Poprzez rozmowy, dobry humor, żarty oraz zaangażowanie tworzy się więź, jakże potrzebna każdemu z nas …
Kolejne spotkanie już niedługo.
Opr. Joanna Kapica-koordynator ds. wolontariatu na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Malborku