Dzień odzyskania niepodległości
Dnia 07 listopada 2003 w naszej szkole odbył się uroczysty apel na temat odzyskania niepodległości. Po uroczystym przedstawieniu dyrektor naszej szkoły wygłosił uroczystą mowe.
Dnia 07 listopada 2003 w naszej szkole odbył się uroczysty apel na temat odzyskania niepodległości. Po uroczystym przedstawieniu dyrektor naszej szkoły wygłosił uroczystą mowe.
Tego dnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów. Czwartoklasiści w końcu mogli się skupić wyłącznie na egzaminach wstępnych na Wyższe Uczelnie. Był smutek i łzy absolwenci z trudem żegnali się z „nowym” ogólniakiem.
W tych dniach 2-6 VI odbył się drugi etap wymiany między młodzieżą z niemieckiego gimnazjum w Nordhorn i malborskiego Liceum nr2.
W wyniku szeregu przedsięwzięć powstało SKELO2 czyli Szkolny Klub Europejski. Powstanie było dość niekonwencjonalne: najpierw działanie, później utworzenie klubu. Klub ma za zadanie propagowanie i informowanie o ideach integracji europejskiej zapoczątkowanej przez Jeana Monneta i Roberta Schumana.
Odbyło się referendum w sprawie wstąpienia Polski w szeregi Unii Europejskiej według projektu Centrum Edukacji Europejskiej pod nazwą „Młodzi głosują”. Aktywność uczniów była wysoka biorąc pod uwagę, że wynik miał znaczenie tylko statystyczne. Frekwencja wyniosła 64,2%. Za przystąpieniem do UE opowiedziało się 71%, a przeciwko było 29% młodzieży z Zespołu
Odbyły się egzaminu pisemne z Języka Polskiego oraz przedmiotu dodatkowego. Tydzień później czwartoklasiści przystąpili do egzaminów ustnych. Trwały one od 13V do 30V. Najwyższą średnią ocen z przedmiotów maturalnych była 5,6. Natomiast wśród czwartych klas średnią mógł pochwalić się uczeń IVc i był to wynik 5,37. Maturzystom gratulujemy wyników i
10 uczniów wraz z opiekunem ze szkoły w szwedzkim Sölvesborg było gośćmi naszej szkoły w pierwszych dniach kwietnia. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali tzw. szkolne zoo. Zwiedzanie zabytków Żuław, a przede wszystkim malborskiego Zamku Krzyżackiego i poznawanie obyczajów polskich wypełniało czas przybyszom ze Skandynawii. Wielkim wyróżnieniem, była wizyta w polskim parlamencie. Zapewne
Oczywiście bardziej znany jako Dzień Wagarowicza. Z okazji corocznego budzenia się przyrody do życia, odbyły się w naszej szkole nietypowe zajęcia. Na hali sportowej spotkali się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Każda klasa zrobiła marzannę, która zgodnie z tradycją miała symbolizować odchodzącą zimę. W ramach zajęć odbyły się konkursy wiedzowe, kojarzeniowe oraz
Z okazji dnia liczby π, nasi uczniowie stworzyli wiele plakatów, ozdób i wierszy które długo zdobiły ściany naszej szkoły. Wielkie wrażenie robiło rozwinięcie liczby Pi do kilkudziesięciu miejsc po przecinku, które wisząc na korytarzach zmieniało ich wygląd w bardzo oryginalny sposób. Odbyło się również wiele konkursów matematycznych (i nie tylko)
Czuwanie Maturzystów na Jasnej Górze 14-15.II.2003. Wkrótce matura, w związku z tym spora część uczniów klas IV-tych koledzy wyjechała do Częstochowy na coroczne czuwanie. Młodzież modliła się bardzo gorliwie i nic w tym dziwnego, przecież chodziło o ich przyszłość.
Gala PAWLINKI 2002 związana była z podsumowaniem I semestru roku szkolnego. Impreza została przygotowana przez klasę IIIb. Podczas apelu rozdawano dyplomy uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół nr 2. Zwycięstwo można było donieść m.in. w takich kategoriach jak: młodzi gniewni (dla klasy o najgorszej frekwencji) czy dziobaki (dla klasy o najwyższej
12.I.2003 roku II LO brało czynny udział w zbiórce pieniędzy na rzecz małych dzieci i niemowląt. Poza kwestą w szkole wystawiliśmy własny stragan w MDK.